מנעולן באישור משטרת ישראל
צור קשר

תיקון והתקנת ידיות בהלה

יכול להיות שברגע שתשמעו על ידיות בהלה לא באמת תבינו על מה מדובר, אך למעשה לא רק שראיתם אותן, גם השתמשתם בהן לפחות פעם אחת. מה הן הידיות האלו? מה השימוש בהן? למה הן חשובות כל כך וכיצד הן קשורות למצבי חירום? והכי חשוב – מי יכול לתקן אותן? הנה התשובות.

מהן ידיות בהלה ומדוע הן נקראות כך?

ידית בהלה היא בדיוק ההיפך מידית שמבהילה, היא ידית שאמורה להרגיע אתכם ולסדר לכם דרך מילוט קלה, פשוטה ומהירה בעת חירום. הידית הזו היא למעשה החלק החשוב בדלת חירום, אותן דלתות גדולות ובולטות שאמורות להיות דרך המילוט שלכם בעת שריפה, אירוע טרור, רעידת אדמה או כל אירוע אחר שמחייב מילוט מהיר ממקום מקורה כלשהו. הידית נקראת כך בגלל הפאניקה שככל הנראה תרגישו באחד מהאירועים האלו, פאניקה שיכולה לגרום לבלבול רב, לאובדן אוריינטציה ואפילו חוסר יכולת לפתוח דלת רגילה, בוודאי כזו שתהיה נעולה בשעת חירום.

מדוע נדרש תיקון ידיות בהלה?

  • קריאה לפורץ מנעולים לשם תיקון ידיות בהלה נדרש לעתים ממש כמו לכל מנעול אחר, כאשר כל חלקי הדלת מהמנעול ועד הידית עצמה, חייבים להיות תקינים בכל רגע נתון. למעשה, יש חשיבות רבה עוד יותר לתיקון ידית בהלה מאשר ידית רגילה, וגם לפריצתה על ידי פורץ מנעולים בעת הצורך, כאשר ידית זו חייבת לעמוד בנהלים מחמירים כדי שהעסק או המקום הציבורי שבו היא נמצאת, יהיה כשיר לקבלת קהל.
     
  • אם ידיות הבהלה לא יהיו תקינות, הנוכחים במקום, בין אם מדובר על קניון, מוסד ממשלתי או בית ספר, יכולים להתעכב או אפילו להיתקע במקום ללא יכולת מילוט, ואם אתם מזלזלים בעניין וחושבים שזה לא יקרה – כבר היו מקרים כאלו מעולם וגם כאלו שנגמרו בטרגדיות בגלל חוסר יכולת להימלט, בעיקר של אוכלוסיות מוחלשות כמו בני הגיל השלישי, בעלי מוגבלויות וכולה.

מי יכול לתקן ולהתקין את הידית?

תיקון והתקנה ידיות בהלה יכולים להתבצע אך ורק על ידי מנעולן מקצועי ומנוסה. שימו לב שיש הבדל גדול בין הדרישה להתקנת ידיות בהלה על ידי מנעולן מומחה לצד ההמלצה להתקין מנעולים אחרים עם מנעולן מומחה. ההבדל בין ידיות בהלה לכל מנעול או ידית אחרת שתפתח את הדלתות בחייכם הוא עניין התקנים והנהלים.

כמובן שמומלץ לבחור במנעול מקצועי ואמין שיתקין גם את הידיות והמנעולים בביתכם הפרטי, אך כאשר מדובר בדלתות חירום ובידיות הבהלה שיפתחו אותן, התקן מחייב אתכם לידיות מסוימות, לדלתות מסוימות וכמובן למנעולן מקצועי שיספק זאת.

נכתב באדיבות: אבי המנעולן בבאר שבע

צור קשר