מנעולן באישור משטרת ישראל
צור קשר

ניתוק קודן לרכב

במידה וקודן ברכב עושה בעיות ואינו מגיב למרות שאתם מקישים את הקוד הנכון, כנראה שיש בעיה בקודן וצריך לנתק אותו על מנת להניע את הרכב ולהמשיך בסדר היום.

התקנת קודנית ברכב יכולה להתבצע בהרבה מקומות ואצל אנשי מקצוע שונים ולכן לא נדע עם המתקין הוא המקור לתקלה, מה שיכול לגרור לנזק בחשמל הרכב ולקודנית עצמה.
 

כמו כל מכשיר חשמלי גם קודן יכול להתקלקל ויש להחליף אותו בקודן חדש, קודן שהוא שחוק שכל  לוח המקשים נהרסו והלחיצות עליו דהויות או שהלחצנים לא מאפשרים לחיצה נוחה, קודן לא מקבל אותו בצורה נכונה ובמתח הנכון ואז מתחילות למעשה הבעיות, למרות שאתם משוכנעים שאתם לוחצים על הקוד הנכון עליו. אז מה עושים במצב שכזה? מתקנים? רוכשים קודן חדש?

בעיות חשמל ברכב חדש או ישן

הרכבים שלנו עשויים מאלפי רכיבים שתלויים אחד בשני ולכן ישנן מיליון ואחת סוגי בעיות שעלולות לצוץ, ולעיתים צצות ברכבים גם בעיות חשמל, כגון שהמצבר מתעייף, אלטרנטור לא מגיב טוב ולא מספק חשמל באופן לא תקין, אולי מים שחדרו גרמו לשריפת חוטים, גם ברכבים חדשים אך בייחוד ברכבים ישנים ישנן בעיות שמתבצרות וגורמות לבעיות חדשות לצוץ. מיותר יהיה לציין שחובה לראות ולהתמקד די מקרוב בבעיית החשמל ברכב.

האם עדיף לתקן קודן או להחליפו בחדש?

הרבה חברות מספקות שירות של תיקונים ללקוח, ומתקנות את קודן הישן, שזה אומר למעשה החלפה של לוח המקשים הישן בלוח מקשים חדש, אך זה עדיין לא אומר שהבעיה נפתרה, בהחלט לא, קודן שעושה בעיות, סביר להניח שימשיך לעשות בעיות, לכן אין כל סיבה לתקן מוצר ישן, מחיר עלות התיקון היא כמו מוצר שהוא חדש, כך שאין טעם לתקן מוצר ישן שיש סיכוי שיחזור לתפקד לא טוב,

כמובן שאין עליו שום אחריות על תיקון שכזה, מאחר שהוא נוטה לליקויים ויש סבירות שיחזור  שוב לא לתפקד. לכן ההמלצה הרווחת היא לאחר ניתוק קודן הישן לפנות למקום מהימן ולרכוש קודן חדש ואיכותי לרכב שלכם וליהנות מכלום תקלות בשנים הקרובות.

למידע נוסף פנו אל אבי המנעולן

צור קשר