מנעולן באישור משטרת ישראל
צור קשר

כיצד ניתן לתקן תקלות בדלת בעצמך?

להיתקע מחוץ לדלת עם מנעול שורר שאינו נפתח או עם דלת חרוקה שאינה נפתחת מכל סיבה, הם ללא ספק מצבים לא נעימים שיכולים לגרום לנו לתסכול רב. במקרים אלו יש צורך להזמין מנעולן המתמחה בפריצת דלתות על מנת שיפרוץ את הדלת בבטחה ויאפשר לנו להיכנס הביתה לשגרת היום יום. פעמים רבות, מצבי חירום אלו ובזבוז כספים רבים על שירותי פריצה הם מיותרים, כיוון שעל ידי שימת לב לתקלות ניתן להימנע ממצבי חירום מתסכלים. אגב, גם בדלתות פנים ישנן תקלות שונות שניתן למנוע ובכך ולהימנע ממצב לא נעים שאנשים נתקעו בתוך חדר פנימי ואז יש צורך להזעיק עזרה כדי לאפשר לאותם אנשים לצאת או בכלל להיכנס לחדר.
 

התקלות הנפוצות בדלתות פנים

התקלות הנפוצות במנעולים בדלתות פנים הם דווקא בחדרי אמבטיה, שאז קורוזיה חודרת למנעול הגורמת לשחיקה של המנעול ולתקלות במנגנון בשל אדים ורטיבות החודרים למנגנון הנעילה וגם בגלל שנוהגים להשתמש פעמים רבות בדלתות אלו. גם בחדרים של ילדים קטנים המנעולים מרבים להישחק כיוון שהם מפעם לפעם טורקים את הדלת עד שהמנגנון נשחק או שהידית נופלת לגמרי ומנסים להדביק אותו בשיטות שונות עד שיום אחר הדלת לא נפתחת כלל וכלל.

אז מה עושים ואיך מונעים תקלות?

בדלתות פנים, יש צורך לשים לב לידית של הדלת, כאשר היא נפולה ולא עומדת בצורה יציבה, יש צורך מיד להחליף את מנגנון הנעילה ולא להמתין שמישהו יתקע החדר. את מנעולי האפס ובכלל גם את המנעולים של דלת הכניסה לבית מומלץ לשמן על ידי שמן מיוחד לפחות אחת לשנה. את התרסיס ניתן לרכוש בחנויות עשה זאת בעצמך תמורת כמה עשרות שקלים וכך למנוע מקרי חירום. במידה והמפתח חורק ולא פותח באופן מיידי את הדלת, אין להפעיל כוח כדי לסובב את המפתח, מה שיכול לגרום למפתח להישבר במנעול. ולכן, ש להזמין מנעולן מקצועי שיחליף את המנעול או ינסה לתקן על ידי פירוק המנעול וריסוס שמן. בכל מקרה, היו ערניים לכל בעיה וכך תמנעו תקלות שונות.

המאמר נכתב באדיבות: אבי המנעולן

צור קשר