מנעולן באישור משטרת ישראל
צור קשר

5 טיפים לתחזוקה נכונה של מחזיר דלת במשרדים

מחזיר דלתתפקידו של מחזיר הדלת או במונח האחר, משאבה רצפתית, זה לשמור ולהגן על כול המנגנון הנעילה הכללי של הדלת. לעיתים מחזיר הדלת גורם לבעיות שהוא יוצא, או מתקלקל ולא מבצע את מטרתו כראוי. גם אם ננסה לכוון אותו לא נצליח ואז יש צורך להחליף מחזיר דלת על ידי הוצאת הדלת ממקומה.

מחזירי דלת יש בדלתות רבות; בדלתות אש שמוכרחות להיות סגורות תמיד על פי תקן, בדלת מפעל, חנויות, שערים של מוסדות והרבה משרדים מחזיקים דלתות עם מחזירי דלת. במאמר להן נספק כמה עצות כיצד לשמור על מחזירי הדלת במשרדים שלנו.

תפקיד מחזיר הדלת

תפקידו של מחזיר הדלת הוא לשמור על הדלת מפני טריקות רועמות, מחזיר הדלת דורש בשל כך תחזוקה מדי זמן, טריקה של דלת רגילה ולרבות דלתות זכוכית, היא פעולה שיכולה לספק בעיות ואפילו סכנות כמו סדק בזכוכית סגירה על אברי גוף, פגיעה במנגנון של הדלת והזזה של הצירים של הדלת. מחזיר הדלת הרצפתי תפקידו למנוע את כול אלה ולהגן מפני חבלות באמצעות מנגנון הנעילה.

טיפים לתחזוקה של מחזיר רצפתי במשרד שלנו

אז איך שומרים על מחזיר דלת רצפתי במשרד ומונעים בכך החלפה שלו שכרוכה בהרבה כאב ראש. שימוש בתדירות גבוהה בדלת במשרד יכולה לגרום לעיתים לשחיקה בציר ובצילינדרים וגם במשאבה של המחזיר דלת ולעיתים אין מנוס מלהחליף אותו. באמצעות תחזוקה נוכל להאריך את חיי המשאבה ולחסוך מאות שקלים, בכול מחזירי הדלת במשרדים שלנו.

  • העצה הראשונה היא בבחירה של מחזיר דלת, לבחור מחזירי דלת איכותיים שאורח חייהם ארוך ולא תאלצו להתעסק איתם מדי תקופה.
  • הטיפ השני הוא טיפ מעולה ויעיל, משיכה של גריז על מחזיר הדלת. בעיקר אם הוא ממקום בצד החיצוני של הדלת ויש לו נגישות ללחות וגשם.
  • הטיפ הרביעי הוא ניקיון של אזור מחזיר הדלת מדי שבוע על מנת שלא יצטבר שם אבק ולכלכוך וכול מיני דברים שיכולים להיתפס במחזיר הדלת ולהזיק לו.
  • במידה והוא נמצא חשוף לגשם וללחות רבה במהלך היום, מומלץ להתקין מעליו גגון או פרגולה שיגנו עליו מפני נזקי מזג האוויר. 
  • באם מגיע למשרדכם מנעולן להתקנת מחזירי דלת, בקשו ממנו כמה טיפים לתחזוקה טובה  ושיערוך בדיקה של מחזירי הדלת הקיימים כבר בעודו אצלכם במשרד.

 

צור קשר