מנעולן באישור משטרת ישראל
צור קשר

החלפת צילינדר לתריס חשמלי

במידה והתריס החשמלי שלנו נתקע או הפסיק לעבוד, זה קורה לפעמים בגלל טעות קטנה כמו חפץ ששוכחים תחת התריס, כמו ספל קפה או שקית בגדים או ספר ואז התריס נתקע ואינו יכול להיסגר הרמטית, מה שיכול ליצור בעיה במנוע או במידה ומנקים את הבית ומזיזים את השלבים ימינה ושמאלה.

אלו מצבים שבהם יש לקרוא מיד לאיש מקצוע בתחום המנעולנות שיבוא לסדר את התריס. חשוב לדעת שהתיקון יכול להיות מורכב ולעיתים יש צורך גם להחליף את הצילינדר, שזה המנוע שלו.

סיבות נוספות לתריס מקולקל

לעיתים קורה שבתוך המסילות, המשפכים נופלים ונשברים ואז התריס נתקע בעת התקנה. גם התיישנות של התריס יכולה ליצור בעיות, וגם התקנה על ידי אדם שהוא לא בעל מקצוע מיומן ואחראי יכולה ליצור בעיות בתריס. תקלה נוספת היא המנוע, הצילינדר, לרוב מדובר בעייפות של המנוע. מנוע חשמלי מקולקל או לא תקני מחייב קריאה של מסגר אלומיניום וחשמלאי שיגיע לתקן ולבצע את העבודה. 

החלפת צלינדר לתריס חשמלי?

טיפולים מונעים בתריס חשמלי

לפני הפעלת התריס ולחיצה על המתג החשמלי יש להביט ולוודא, שאין שום חפצים שמתחבאים תחתיו גם חפצים קטנים בין המסילות. גם בזמן ניקוי התריס, חשוב לשים לב לא ללחוץ חזק מדי על השלבים משמאל לימין על מנת לא להוציא את השלבים מהאיזון שלהם ומהקו שלהם וכדי לא לשבור את האוזניים הישנות, במידה ומגלים שהאוזניים הצדדיות הוסרו, צריך להזמין רק בעל מקצוע שיבצע תיקון תריס גלילה חשמלי.

חשוב לשים לב במשך שנים לכל רעש או תפקוד לא טוב של התריס על מנת שהבעיה לא תחמיר. גם בזמן שהוא מתגלגל למעלה ולמטה. כששני הקפיצים של תריסי הגלילה נשברים או לא מתפקדים כמו שצריך, גם כדאי לקרוא למתקן, יש לשים לב במשך השנים לרעשים יוצאי דופן שמשמיע לנו התריס בשעת גלגולו כלפי מטה או מעלה.

כאשר שני הקפיצים של תריס גלילה רפפה נשברים או לא מתפקדים יש לקרוא למתקן. גם את שתי חתיכות הפלסטיק של התריס החשמלי, רצוי להחליף מדי ארבע שנים וכך למעשה מקדימים תרופה למכה ומונעים נזקים הרבה יותר גדולים ויקרים.

צור קשר