מנעולן באישור משטרת ישראל
צור קשר

אילו מוסדות מחויבים בדלתות אש

בכל מבנה שהוא בעל חלל גדול, החל ממוסד ציבורי, אזור מסחרי, מרכזים עסקיים וגם בניין מגורים חדש או ישן, מומלץ ואף מחויב שיהיו מתוקנות בו דלתות אש לעת חירום. כשמתכוונים לדלתות אש הכוונה היא שאם במקרה חלילה יש שריפה, תהייה דלת שהיא עמידה באש ודרכה יהיה ניתן להעביר את האנשים הלכודים.

מדובר בדלתות שהן חסינות ושאינן ניתנות לחדירה של אש וכל שריפה, ולכן לשם יופנו כל הלכודים במצב של שריפה או חשש משריפה. התקנה של דלתות אש היא אחת מההתקנות הכי שכיחות בתחום של בטיחות והן מאלצות קבלה של אישור ההכרחיות לצורך קבלת אישור להפעלת מבנה מכל סוג וסדר גודל שהוא.

חשיבותן של דלתות אש

כאמור, חשוב ואף הכרחי להתקין דלת אש כזו בכל מבנה שהוזכר קודם, בהתאם לכך יהיה נכון גם להתקין מנעול שהוא מותאם לדלת אש, הרי לא כדאי בעת שריפה להתעסק עם הידית והמנעול, אלא מאוד חשוב שנוכל בזמן שריפה או כול מקרה חרום לשלוף בזריזות ובביטחון, חשוב לציין שהדלת לא צריכה להיות נעולה אף פעם, כך שבמקרה חירום, אפשר לחדור מיד דרך הדלת אש ולהיות במקום מוגן ולצאת מכלל סכנה.

מי מבצע התקנת מנעול דלת אש?

התקנה של מנעול דלת מתבצעת על ידי מנעולן לדלת אש, שמכיר היטב את הדלתות הללו ויש לו ניסון ומומחיות בהן ובכל מה שתלוי בתחזוקה של המנעול , פורץ דלתות אש שמומחה בפריצה דלתות אש, הוא המנעולן המוסמך והמוכשר שמחזיק בכול האישורים כולל אישור מטעם משטרת ישראל.

לכן לא מומלץ להמעיט בחשיבות של מומחיותו של המנעולן ותמיד להזמין את המהימן שמכיר את הנושא טוב ויודע בבטיחות ובמיומנות איך מפעילים ומתקינים מנעול דלת אש. הוא חייב לדעת איך המנגנון וכל דלת כזו פועלת גם במצב של חירום, איך במידת הצורך יש לתקן את המנעול אם הוא מתקלקל ואיך ניתן להחליף אותו במנעול אחר, במידה והמנעול שחוק וכבר לא אמין לקראת מצב חירום, כפי שנדרש.
צור קשר